Co na prezent dla dziewczynki?

12-01-2021

Podejrzewam, że każdy z nas miał kiedyś problem z zakupem prezentu dla dziewczynki, szczególnie jeśli miał to być prezent trafiony i przemyślany, a nie byle drobiazg. Oczywiście warto na początku zastanowić się czym interesuje się obdarowywane dziecko, czy to kreatywna dziewczynka, która lubi rysować i malować, czy uzdolniona muzycznie osóbka, a może miłośniczka gier i planszówek? Im lepiej ją poznamy, tym łatwiej znajdziemy pomysł na wymarzony prezent. W tym momencie zwykle zwracamy się do rodziców/opiekunów/dziadków/rodzeństwa z prośbą o cenne podpowiedzi, które pomogą nam wybrać prezenty na urodziny, święta lub z innej okazji.

Dziewczynki lubia prezenty

Gdy wiemy już, czego mniej więcej szukać, czas na konkretne podpowiedzi, jaki prezent dla dziewczynki?

Zacznijmy od maluszków: idealny prezent dla dziewczynki do 2 lat to pierwszy zestaw do rysowania, najlepiej zapakowany w pudełko lub walizeczkę, które umożliwią jednocześnie przechowywanie kredek, flamastrów i innych akcesoriów. A jeśli jeszcze wygląda tak pięknie, jak walizeczka Maped, to będzie idealny prezent na pierwsze urodziny.

Trochę starsze dziewczynki z pewnością chętnie pobawią się odbijając pieczątki lub tworząc kształty z masy plastycznej, co przy okazji świetnie ćwiczy sprawność małych rączek. To mogą być super prezenty dla dziewczynki 2 latka.

Pamiętajcie, że czasami najlepsze są najprostsze prezenty, przykładem może być zestaw 200 naklejek z koroną: pomysł na prezent dla dziewczynki trzyletniej lub czteroletniej, która z pewnością zrobi z niego świetny użytek ozdabiając wszystko wg własnego uznania.  Naklejki można zrobić też własnoręcznie, wystarczy wybrać specjalną książeczkę do ich tworzenia i dodać do niej duży zestaw flamastrów, robiąc w ten sposób kolorowy prezent dla dziewczynki w wieku 4 lub 5 lat. Będzie to idealny prezent dla dziewczynki lubiącej rysować.

Szukacie prezentu dla dziewczynki artystki? Takiej w wieku 6 lub 7 lat? Rozejrzyjcie się wśród zestawów kreatywnych, jest ich obecnie wiele na rynku, również w naszym sklepie, gdzie znajdziecie między innymi prezent dla dziewczynki o wartości do 20 zł lub prezent dla dziewczynki do 100 zł, oraz mnóstwo innych zestawów w różnych cenach zależnych od ich wielkości i zawartości. Zobaczcie, co może zawierać taki zestaw:

Zawartość zestawu z dmucanymi flamastrami Little Bird

A może chcecie obdarować kreatywną miłośniczkę mody? W zależności od jej wieku można zdecydować się na zestaw kolorowanek w rolce lub jedną z książeczek do projektowania strojów: z gotowymi, wyciętymi strojami lub kalkami do odrysowywania kreacji. Dodajcie do nich cienkopisy lub flamastry, najlepiej brokatowe i macie gotową odpowiedź na pytanie, co na prezent dla dziewczynki 4 lub 5 lat.

Książeczka do projektowania mody z przykładowym wynikiem pracy małej projektantki

Im starsza dziewczynka, tym trudniej wybrać dla niej prezent, ale skarbonka świnka z zabawnym napisem na boku może być zabawnym drobiazgiem zarówno dla dziewczynki 10 lat, jak i dla nastolatki. A dla najstarszych dziewczyn, takich które są już prawie dorosłe, lub chcą za takie uchodzić, polecam wyjątkowy, stalowy kubek termiczny. To uniwersalny dodatek do każdego stylu, podobnie jak komórka ;).

Na koniec ważna uwaga: wiele rzeczy nadaje się na wspólny prezent dla chłopca i dziewczynki, albo na prezent i dla chłopca i dla dziewczynki, więc nie warto działać wg utartych schematów.  Szukajcie idealnych podarunków aż do skutku, bo czasem okazuje się, że najlepszy prezent dla dziewczynki do 30 zł to zestaw samochodzików Matchbox, a wymarzony prezent dla dziewczynki na 5 urodziny to wielopiętrowy garaż.

Powodzenia!

Ula ze sklepu esprado.pl