Flamastry, pisaki, mazaki...

28-10-2021

Pisaki, flamastry czy mazaki? Jak nazywasz kolorowe przybory wypełnione tuszem, który spływa na papier poprzez filcową, porowatą końcówkę? Niezależnie od nazwy, trudno sobie wyobrazić tworzenie prac plastycznych bez tego typu produktów. W trend ten doskonale "wczuli się" producenci, projektując i tworząc mazaki o bardzo zróżnicowanych możliwościach i wyjątkowych cechach. Co warto o nich wiedzieć i jakie są ich najważniejsze zastosowania?

Kolorowanka wykonana flmastrami Maped Color Peps

Flamaster specjalista!

Pisak może być bardzo urozmaiconym i wyjątkowym narzędziem plastycznym. Ciekawą propozycją są pisaki pędzelkowe, które dzięki elastycznej końcówce piszącej, mogą rysować linie o bardzo zróżnicowanej grubości. Co więcej, pisaki w pędzelku mogą być napełniane specjalnym tuszem wodnym, dzięki któremu można łatwo zmieniać intensywność nakładanych barw. Oczywiście nie są to pisaki dla rocznego malucha, ale dla nieco starszych dzieci już tak, my polecamy pisaki w pędzelku XXL lub flamastry Brush.

Flamastry z pieczątkami będą idealnym narzędziem do zabawy, gdyż można za ich pomocą tworzyć niepowtarzalne wzory, przy okazji pisaki z pieczątkami pomogą dzieciakom w nauce rozpoznawania kształtów. Z kolei pisaki z brokatem z pewnością będą piękną ozdobą dziecięcych rysunków i nie tylko.

Znacie flamastry do malowania po szkle i innych gładkich powierzchniach? Można ozdobić nimi szybę okna, lustro albo szklany lampion. A jeśli rysunek się znudzi lub wyjdzie niedoskonały, można go zetrzeć w całości, lub częściowo miękką szmatką z mikrofibry. Taki zestaw flamastrów to fajna propozycja dla dziecka, które musi zostać dłużej w domu.

Pisaki dla każdego

Zaletą szerokiej gamy dostępnych na rynku pisaków jest możliwość ich dostosowania do potrzeb konkretnej grupy osób. Klasyczne mazaki pokocha każdy, gdyż są one uniwersalnym narzędziem plastycznym, pokolorujesz nimi i ozdobisz zeszyty, pamiętniki, bullet journale, kolorowanki dla dzieci i dla dorosłych. Specjalnie zaprojektowane pisaki dla rocznego dziecka lub 2-latka są dopasowane do możliwości małej raczki: odpowiednia średnica ułatwia łatwe chwytanie i rysowanie.

grube flamastry dla rocznego dziecka

Dlatego flamastry dla malucha (w tym flamastry dla rocznego dziecka) będą prezentować się zupełnie inaczej, niż np. flamastry dla pierwszoklasisty, tu ważniejszy staje się wygląd pisaków oraz ilość dostępnych kolorów, to dlatego dzieci zachwycają się zestawami Monster lub Animals. Sprawdźcie te produkty, szczególnie jeśli szukacie flamastrów dla chłopców. Zawsze warto wybrać flamastry zmywalne i spieralne, bo nasze pociechy są zdolne do daleko idącego zabrudzenia siebie i swojego otoczenia, oczywiście wszystko w ramach zabawy kolorami.

Ciekawą propozycją są też pisaki dla dzieci w wielu szkolnym, które wchodzą w skład rozbudowywanych zestawów plastycznych. Na tym tle wyjątkowo prezentują się pisaki dla dziewczynki, które bardzo często posiadają w swym składzie brokat (flamastry z brokatem) albo mają metaliczny połysk (flamastry metaliczne). Flamastry dla dziewczynki to również te w wersji pastelowej.

Kolorowanka wykonana brokatowymi flamastrami

Plastyczna różnorodność

Wiek i płeć to nie jedyne kryteria w oparciu, o które definiuje się pisaki i kredki. Istotną rolę odgrywa tu ich funkcjonalność, która niejednokrotnie zaskakuje rodziców. Hitem ostatnich lat są np. pisaki dwukolorowe, które nadają się idealnie do szkolnego piórnika, zajmują mało miejsca zapewniając dostęp do wielu kolorów.

Ciekawą propozycją są pisaki cienkie, które sprawdzają się doskonale w roli narzędzi do szkicowania. Wymieniałam już flamastry z pędzelkiem, ale czy słyszeliście o flamastrach dmuchanych? To prawdziwy bestseller, tym bardziej że to świetna propozycja na prezent dla chłopca i na prezent dla dziewczynki. Dzięki specjalnemu ustnikowi tusz z flamastrów można rozpylić na kartce, tworząc skomplikowane wzory. Przy okazji ćwiczy się wydmuchiwanie powietrza, ten kto miał małe dziecko z problemami logopedycznymi, wie, że to dobry i potrzebny trening buzi malucha. Zerknijcie koniecznie na zestawy z dodatkowymi elementami takim jak ramka z maskami lub ptasia budka.

I jeszcze jeden produkt wart omówienia: magiczne flamastry zmieniające kolor, prawdziwe czary-mary dla najmłodszych dzieci i dobra zabawa w rysowanie dla tych starszych.

Rysunek wykonany flamastrami zmieniącymi kolor

Mazaki, flamastry i pisaki są szczególnie uwielbiane przez dzieci. Nasycone kolory skutecznie przyciągają ich uwagę, dlatego żaden rodzic nie powinien mieć wątpliwości, że będą dobrym zakupem i świetnym prezentem. Niezależnie jak je nazwiesz: pisaki, flamastry czy mazaki, wszystkie te produkty z pewnością wywołają radość na twarzy dziecka.

 

Radosnego i kolorowego dnia!

Ula z esprado.pl