Piórnik do szkoły

 

Piórnik to nieodłączny element każdej wyprawki szkolnej. Służy do przechowywania przyborów szkolnych, takich jak ołówki, gumki, kredki, nożyczki, linijki czy temperówki. W dzisiejszych czasach piórniki są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą stać się ciekawym gadżetem ucznia.

Piórniki na przybory szkolne

Wybór piórnika na przybory szkolne zależy od indywidualnych preferencji ucznia oraz jego potrzeb.

Jaki piórnik do szkoły możesz wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele piórników:

  • Piórniki jednokomorowe, dwukomorowe i trzykomorowe,
  • Piórniki typu tuba i piórniki kosmetyczki,
  • Piórniki bez wyposażenia i piórniki z wyposażeniem,
  • Piórniki jednostronne i piórniki dwustronne.

Przyjrzymy się bliżej kilku rodzajom piórników, ich cechom, zaletom i sposobowi zamykania na zamek błyskawiczny.

Piórniki dwustronne – praktyczne rozwiązanie dla dzieci

Piórniki dwustronne to, jak wskazuje nazwa, piórniki, które mają dwie strony. Jedna strona może być jednokolorowa lub z wielobarwnym nadrukiem, może mieć również ciekawą fakturę np. futerka, a druga może być przeznaczona do kolorowania flamastrami i kredkami. Jeśli dziecko użyje spieralnych przyborów do kolorowania np. spieralnych flamastrów, można uprać piórnik i pokolorować go ponownie. Dzięki temu uczniowie mogą tworzyć różne wersje tego samego piórnika. Nie musisz kupować kolejnego piórnika, żeby mieć coś nowego i innego w szkolnym plecaku, wystarczy odmienić piórnik przez kolejne pokolorowanie. Taki produkt to świetny pomysł na spersonalizowany piórnik dla dziewczynki lub spersonalizowany piórnik dla chłopca. 

Kolorowanie piórnika?

Kolorowanie flamastrami i kredkami zmywalnymi na jednej stronie piórnika to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na rozwijanie kreatywności i artystycznych zdolności dziecka. Pamiętajcie, że flamastry i kredki zmywalne są bezpieczne dla zdrowia i łatwe do sprania nie tylko z piórnika, ale również łatwe do zmycia z ubrań i mebli. Dwustronne piórniki Maped Basic, Effect, Pattern i Trendy są wykonane ze specjalnej poliestrowej tkaniny, co ułatwia spieranie naniesionych kolorów.

Dwie strony piórnika

Dwustronne piórniki łatwo szybko odmienić odwracając je na drugą stronę.

W przypadku piórników Maped to bardzo proste, bo zamek rozsuwa się bardzo szeroko, otwierając piórnik tak, że widoczne jest jego całe wnętrze. Wystarczy teraz wywinąć materiał na drugą stronę, z czym powinno poradzić sobie każde dziecko. Zastosowany metalowy suwak jest dwustronny, więc piórnik można łatwo otwierać niezależnie od wybranej wierzchniej strony.

Jednostronny piórnik do pokolorowania

Jednostronny, jednokomorowy piórnik do pokolorowania zapinany na rzep to ciekawe i praktyczne rozwiązanie dla dzieci, które lubią tworzyć i eksperymentować z kolorami. Taki piórnik składa się z jednej komory, która pozwala na przechowywanie różnych przyborów szkolnych, takich jak kredki, flamastry, ołówki, gumki i temperówki. Piórnik ten ma jednostronną formę, co oznacza, że można na nim swobodnie rysować i kolorować, bez konieczności obracania go na drugą stronę.

Jednostronny piórnik do pokolorowania to świetna opcja dla dzieci, które uwielbiają rysować i malować. Dzięki temu, że piórnik można samodzielnie ozdobić, dzieci zyskują poczucie własnej kreatywności i wyjątkowości. Wzór nadrukowany na bawełnianej tkaninie piórnika można pokolorować kredkami lub flamastrami. Jeśli są spieralne, to piórnik można uprać i pokolorować ponownie. Dzięki temu piórnik staje się nie tylko praktycznym przyborem szkolnym, ale też ozdobą tornistra czy plecaka.

Piórnik zapinany na rzep

Piórnik Maped Color’Peps jest zapinany na rzep, co ułatwia jego użytkowanie. Dzieci nie muszą się martwić, że ich przybory szkolne wypadną z piórnika, a zapinanie piórnika na rzep jest proste i intuicyjne, co pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie piórnika. Dodatkowo znajdziemy w nim podstawowe wyposażenie: 12 kolorów kredek Maped Strong i flamastry Maped Long Life w 12 kolorach, które można wykorzystać do kolorowania piórnika.

Jednostronne piórniki w formie tuby

Poręczne i łatwe w utrzymaniu czystości piórniki tuby

Jednostronne piórniki w formie tuby mają prostszą konstrukcję. Składają się one z jednej długiej komory/kieszeni, w której można przechowywać przybory szkolne. Ze względu na swoją formę, zajmują mniej miejsca w plecaku czy tornistrze niż piórniki dwukomorowe lub trzykomorowe. Są też łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ można je łatwo wytrzeć wilgotną szmatką.

Piórnik dla młodszego i starszego ucznia

Wielkość piórników typu tuba oraz ich wzornictwo można dobrać do wielu i potrzeb dziecka. Jednostronne piórniki w formie tuby są idealnym rozwiązaniem dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę. Są proste w obsłudze i łatwe do otwierania, a dodatkowo takie piórniki są lekkie i nie zwiększają zbytnio wagi szkolnego plecaka. Polecamy tutaj proste piórniki z kolekcji Harry Potter albo bardziej uniwersalne piórniki Cosmic w wersji różowej lub Cosmic w wersji niebieskiej.

Piórniki tuby sprawdzą się również dla starszych uczniów, którzy nie muszą nosić wielu przyborów szkolnych, a chcą mieć w plecaku mały, kolorowy piórnik typu tuba o ciekawej kolorystyce taki jak Nightfall.

Piórniki z wyposażeniem

Piórnik jednokomorowy lub dwukomorowy z wyposażeniem w postaci przyborów szkolnych to bardzo wygodne rozwiązanie dla uczniów i uczennic w każdym wieku oraz ich rodziców, ponieważ nie trzeba dodatkowo kupować i pakować przyborów szkolnych. Zazwyczaj w zestawie z takim piórnikiem otrzymujemy podstawowe przybory, takie jak: ołówki, gumki do ścierania, temperówki, flamastry, kredki, linijki i nożyczki. Przybory mogą być dodatkowo dopasowane stylistyką do wyglądu piórnika tak jak w przypadku piórnika Harry Potter.

Piórnik na przybory szkolne

Piórnik dwukomorowy to bardzo praktyczne rozwiązanie. Taki piórnik składa się z dwóch oddzielnych komór, co pozwala na przechowywanie i separowanie różnych przyborów szkolnych. Na przykład, jedna komora może służyć do przechowywania ołówków, długopisów i gumek do ścierania, a druga do przechowywania kredek i flamastrów. Dzięki temu, że przybory są posegregowane, łatwiej je znaleźć i skorzystać z nich w danym momencie. To dobre rozwiązanie dla młodszych dzieci, które nie będą wtedy tracić czasu na szukanie potrzebnych przyborów.

Zamykanie piórników na zamek błyskawiczny

— bezpieczne i wygodne rozwiązanie

Zamykanie piórników na zamek błyskawiczny to popularne rozwiązanie, które oferuje większość producentów piórników. Jest to bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie piórnika. Dzieci nie muszą się martwić, że ich przybory szkolne wypadną z piórnika, ponieważ zamek błyskawiczny trzyma je bezpiecznie w środku.

Warto zwrócić uwagę jak wszyty jest zamek i jak szeroko się otwiera. Im szersze otwarcie piórnika, tym łatwiejszy dostęp do przyborów szkolnych, co ułatwia znalezienie odpowiedniej rzeczy.

Piórnik z wyposażeniem w postaci przyborów szkolnych ma zazwyczaj zapięcie na zamek błyskawiczny, co pozwala na szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie piórnika. Zamek błyskawiczny jest solidny i trwały, dzięki czemu piórnik można używać przez długi czas bez obaw o jego uszkodzenie.

Piórniki do szkoły — nie tylko praktyczne, ale i modne

W dzisiejszych czasach piórniki stały się nie tylko praktycznym elementem wyprawki szkolnej, ale także mogą stanowić modny dodatek. Dostępne są piórniki w różnych kształtach,  kolorach, wzorach i motywach, a jeśli dodamy do tego możliwość wielokrotnego kolorowania niektórych modeli oraz dwustronne wersje piórników to otrzymamy ogromną różnorodność produktów. Dzięki temu każde dziecko może znaleźć piórnik odpowiadający jego stylowi i upodobaniom.

Polecane produkty

Piórnik Dżungla z wypełnieniem 31 elementów

Piórnik Dżungla z wypełnieniem 31 elementów

Piórnik zawiera komplet przyborów do pisania, kolorowania i kreślenia
Piórnik tuba Maped Cosmic różowy

Piórnik tuba Maped Cosmic różowy

Bardzo pojemny i wytrzymały
Piórnik tuba Maped Cosmic niebieski

Piórnik tuba Maped Cosmic niebieski

Bardzo pojemny i wytrzymały
Piórnik Harry Potter Kids w kształcie tuby

Piórnik Harry Potter Kids w kształcie tuby

Jednokomorowy piórnik Harry Potter w kształcie tuby na przybory szkolne.
Piórnik z wyposażeniem Harry Potter

Piórnik z wyposażeniem Harry Potter

Magiczny piórnik pełen przyborów potrzebnych do rysowania!
Piórnik Harry Potter Teens w kształcie tuby

Piórnik Harry Potter Teens w kształcie tuby

Trwały, neoprenowy, jednokomorowy piórnik Harry Potter do szkoły.
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC czarny

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC czarny

Piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC fioletowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC fioletowy

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. ...
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC zielony

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC zielony

Piórnik można pokolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY zielony

Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY zielony

Piórnik do kolorowania flamastrami spieralnymi lub kredkami można wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY różowy

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT baranek niebieski

Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT baranek niebieski

Piórnik z materiału o fakturze baranka można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT futerko różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT futerko różowy

Piórnik z materiału o fakturze futerka można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN niebieski

Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN niebieski

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik, który można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN różowy

Piórnik, który można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać daje nieskończone możliwości personalizowania....
Piórnik do pokolorowania Color Peps z kredkami i flamastrami

Piórnik do pokolorowania Color Peps z kredkami i flamastrami

Piórnik zawiera spieralne flamastry i kredki, którymi można go kolorować i wielokrotnie prać.