Piórnik do szkoły

 

Piórnik to nieodłączny element każdej wyprawki szkolnej. Służy do przechowywania przyborów szkolnych, takich jak ołówki, gumki, kredki, nożyczki, linijki czy temperówki. W dzisiejszych czasach piórniki są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą stać się ciekawym gadżetem ucznia.

 

Jaki piórnik do szkoły możesz wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele piórników. Wystarczy przejść się do marketu pod koniec wakacji, żeby przekonać się, że mogą one różnić się od siebie wszystkim – kolorem, kształtem, rozmiarem, deseniem, materiałem i wyposażeniem. Są piórniki modne, ozdobione grafiką z popularnymi wśród dzieci bohaterami z bajek i gier (co teraz jest na topie? Minecraft? Kicia Kocia?) i nawiązujące do klasyki piórniki tuby w minimalistycznym stylu. Spróbujmy to jednak uporządkować. Zasadniczo piórniki szkolne można podzielić na:

  • piórniki jednokomorowe, dwukomorowe i trzykomorowe;
  • piórniki typu tuba i piórniki saszetki;
  • piórniki bez wyposażenia i piórniki z wyposażeniem;
  • piórniki jednostronne i piórniki dwustronne.

 

Przyjrzymy się im bliżej.

Piórniki dwustronne – praktyczne rozwiązanie dla dzieci

Piórniki dwustronne to, tu bez większego zaskoczenia, piórniki, które mają dwie strony. Ta drobna funkcjonalność czyni je wielofunkcyjnymi i przedłuża ich „żywotność” – po pierwsze, dziecku dwa razy więcej czasu zajmie znudzenie się obiema stronami piórnika, a po drugie, gdy jedna ze stron ubrudzi się tuszem mazaków i atramentem z długopisów, zawsze można przewrócić na drugą i cieszyć się czystym piórnikiem.

Piórniki dwustronne dają wiele możliwości podkreślenia charakteru dziecka. Piórnik dla dziewczynki może z jednej strony mieć mięciutkie futerko, a z drugiej fantazyjne szlaczki. Piórnik dla chłopca może za to nawiązywać do świata gier komputerowych. Piórniki dwustronne mają jeszcze jedną zaletę – niekończące się możliwości personalizacji. Dwustronne piórniki Maped są stworzone do tego, żeby po nich pisać, mazać, bazgrać i ozdabiać je tak, jak tylko się dzieciom podoba!

Jedna strona piórnika szkolnego powstała na kształt kolorowanki. Kontury kwiatków, owadów, planet i gwiazd czy przeróżnych esów-floresów są dla maluchów zaproszeniem do plastycznej zabawy. Pokolorowany kredkami lub spieralnymi mazakami (są i takie, uwierzcie!) wystarczy wrzucić do pralki ina standardowy cykl prania. Wyjdzie jak nowy i gotowy na przyjęcie kolejnej dawki radosnej twórczości. Nic nie sugerujemy, ale może to jest sposób na przetrwanie nudnych lekcji? 

W przypadku piórników Maped kolorowanie jest bardzo proste, bo zamek rozsuwa się bardzo szeroko, otwierając piórnik tak, że widoczne jest jego całe wnętrze. Wystarczy tylko wywinąć materiał na drugą stronę, a z tym powinno poradzić sobie każde dziecko. Zastosowany metalowy suwak jest dwustronny, więc piórnik można łatwo otwierać niezależnie od wybranej wierzchniej strony.

Jednostronny piórnik do pokolorowania

Można iść na całość i zrezygnować z bezpiecznej opcji wywinięcia piórnika na drugą stronę, w razie gdyby customizacja nie wyszła zgodnie z planem. Z drugiej strony, czy to możliwe, żeby małym artystom coś nie wyszło? Nie ma więc przeszkód, żeby zainteresować się jednostronnym piórnikiem szkolnym do pokolorowania. Ten z oferty Maped jest zapinany na rzep, co jest ciekawym i praktycznym rozwiązanie dla dzieci, które wszystko robią szybko i pędząc do zabawym nie mogą sobie pozwolić na stratę cennych sekund na odpinanie i zapinanie zamka błyskawicznego.

To świetna opcja dla dzieci, które uwielbiają rysować i malować. Dzięki temu, że piórnik można samodzielnie ozdobić, dzieci zyskują poczucie wyjątkowości i pewność, że mogą w bezpieczny sposób wyrażać swoją kreatywność. Wzór nadrukowany na bawełnianej tkaninie piórnika można pokolorować kredkami lub flamastrami. Jeśli są spieralne, piórnik można uprać i pokolorować ponownie. Dzięki temu staje się on nie tylko praktycznym przyborem szkolnym, ale też ozdobą tornistra czy plecaka.

Przy wyborze piórnika szkolnego warto zastanowić się nad zapięciem. Rzep jest wygodny, ponieważ dzieci nie muszą się martwić, że ich przybory szkolne wypadną, a samo zapinanie jest proste i intuicyjne, co pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie piórnika. 

Piórniki tuby – klasyczny piórnik dla dziecka

Klasyka zawsze idzie w parze z prostotą. Piórniki szkolne typu tuba mają prostą konstrukcję i uniwersalne zapięcie na zamek błyskawiczny. Składają się one z jednej długiej komory/kieszeni, w której można przechowywać przybory szkolne. Ze względu na swoją formę, zajmują mniej miejsca w plecaku czy tornistrze niż piórniki dwukomorowe lub trzykomorowe. Są też łatwe w utrzymaniu czystości, szczególnie jeśli są z poliestru – wówczas można je łatwo wytrzeć wilgotną szmatką.

Wielkość piórników typu tuba oraz ich desenie można dobrać do wieku i potrzeb dziecka. Jednostronne piórniki w formie tuby są idealnym rozwiązaniem dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę. Są proste w obsłudze i łatwe do otwierania, a dodatkowo lekkie, przez co nie zwiększają, wystarczająco już przesadzonej,  wagi szkolnego plecaka. 

piórnik jungle fever

Przez to, że są tak popularne, producenci często decydują się ozdobić je popularnymi wzorami. Na esprado.pl mamy na przykład piórniki z kolekcji Harry Potter, który zawsze robi furorę wśród najmłodszych fanów czarodzieja. 

Piórniki tuby sprawdzą się również dla starszych uczniów, którzy nie muszą nosić wielu przyborów szkolnych, a chcą mieć w plecaku mały przybornik na najpotrzebniejsze rzeczy. Takie osoby prawdopodobnie będą wolały bardziej stonowane kolory i uniwersalne desenie. Dobrym przykładem jest piórnik z kolekcji Smiling Planet, który nawiązuje do ekologii i poszanowania przyrody.

smiling planet

Piórniki z wyposażeniem

Piórnik jednokomorowy lub dwukomorowy z wyposażeniem w postaci przyborów szkolnych to bardzo wygodne rozwiązanie dla uczniów i uczennic w każdym wieku. Jest to też opcja lubiana przez rodziców, którzy nie muszą wydawać dodatkowej fortuny na przybory szkolne. Zazwyczaj w zestawie z takim piórnikiem otrzymujemy podstawowe przybory, takie jak: ołówki, gumki do ścierania, temperówki, flamastry, kredki, linijki i nożyczki. Przybory mogą być dodatkowo dopasowane stylistyką do wyglądu piórnika tak jak w przypadku piórnika Harry Potter.

harry potter

Piórniki z wyposażeniem są zazwyczaj większymi piórnikami wielokomorowymi. Taki piórnik składa się z dwóch oddzielnych komór, co pozwala na przechowywanie i separowanie różnych przyborów szkolnych. Na przykład, jedna komora może służyć do przechowywania ołówków, długopisów i gumek do ścierania, a druga do przechowywania kredek i flamastrów. Dzięki temu, że przybory są posegregowane, łatwiej je znaleźć i skorzystać z nich w danym momencie. To dobre rozwiązanie dla młodszych dzieci, które nie będą wtedy tracić czasu na szukanie potrzebnych przyborów.

Zamykanie piórników na zamek błyskawiczny

— bezpieczne i wygodne rozwiązanie

Zamykanie piórników szkolnych na zamek błyskawiczny to popularne rozwiązanie, które oferuje większość producentów piórników. Jest to bezpieczny wygodny sposób zamykania, które pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie piórnika. Dzieci nie muszą się martwić, że ich przybory szkolne wypadną z piórnika, ponieważ zamek błyskawiczny trzyma je bezpiecznie w środku.

Warto zwrócić uwagę jak wszyty jest zamek i jak szeroko się otwiera. Im szersze otwarcie piórnika, tym łatwiejszy dostęp do przyborów szkolnych, co ułatwia znalezienie odpowiedniej rzeczy. Trzeba też przypomnieć sobie horror (prawie) każdego dzieciaka, czyli piórnik, w którym zamek błyskawiczny zaciął się podczas sprawdzianu. Wyeliminowanie stresu, jakiego najada się wtedy podejrzewane o ściąganie dziecko, któremu po prostu wypisał się długopis jest warte jest kilku złotych i paru minut researchu więcej. Warto wybrać piórnik z solidnym zamkiem, który nie rozleci się podczas pierwszej piłki z kolegami po szkole. 

Piórniki do szkoły — nie tylko praktyczne, ale i modne

W dzisiejszych czasach piórniki stały się nie tylko praktycznym elementem wyprawki szkolnej, ale także mogą stanowić modny dodatek. Dostępne są piórniki w różnych kształtach,  kolorach, wzorach i motywach, a jeśli dodamy do tego możliwość wielokrotnego kolorowania niektórych modeli oraz dwustronne wersje piórników, to otrzymamy ogromną różnorodność produktów, która jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby wymagających klientów – dzieci. 

 

 

Polecane produkty

Piórnik Dżungla z wypełnieniem 31 elementów

Piórnik Dżungla z wypełnieniem 31 elementów

Piórnik zawiera komplet przyborów do pisania, kolorowania i kreślenia
Piórnik tuba Maped Cosmic różowy

Piórnik tuba Maped Cosmic różowy

Bardzo pojemny i wytrzymały
Piórnik tuba Maped Cosmic niebieski

Piórnik tuba Maped Cosmic niebieski

Bardzo pojemny i wytrzymały
Piórnik Harry Potter Kids w kształcie tuby

Piórnik Harry Potter Kids w kształcie tuby

Jednokomorowy piórnik Harry Potter w kształcie tuby na przybory szkolne.
Piórnik Harry Potter Teens w kształcie tuby

Piórnik Harry Potter Teens w kształcie tuby

Trwały, neoprenowy, jednokomorowy piórnik Harry Potter do szkoły.
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC czarny

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC czarny

Piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC fioletowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC fioletowy

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. ...
Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC zielony

Dwustronny piórnik do pokolorowania BASIC zielony

Piórnik można pokolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY zielony

Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY zielony

Piórnik do kolorowania flamastrami spieralnymi lub kredkami można wielokrotnie prać. Daje to nieskończone możliwości personalizowania....
Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania TRENDY różowy

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT baranek niebieski

Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT baranek niebieski

Piórnik z materiału o fakturze baranka można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT futerko różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania EFFECT futerko różowy

Piórnik z materiału o fakturze futerka można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN niebieski

Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN niebieski

Nieskończone możliwości personalizowania - piórnik, który można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać....
Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN różowy

Dwustronny piórnik do pokolorowania PATTERN różowy

Piórnik, który można kolorować flamastrami spieralnymi lub kredkami i wielokrotnie prać daje nieskończone możliwości personalizowania....
Piórnik do pokolorowania Color Peps z kredkami i flamastrami

Piórnik do pokolorowania Color Peps z kredkami i flamastrami

Piórnik zawiera spieralne flamastry i kredki, którymi można go kolorować i wielokrotnie prać.