Wyprawka do szkoły

27-07-2021

Powrót do szkoły bardzo często spędza sen z powiek nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Od września najmłodsi będą mieć znów dodatkowe obowiązki, których często nie jest mało. W szczególności w młodszych klasach warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie dziecięcego plecaka. Co kupić na wyprawkę do szkoły?

Dla uczniów klas młodszych bardzo ważne są wszelkie przybory do pisania i rysowania: szkoła podstawowa w szczególności we wczesnych klasach, tak samo, jak przedszkole, wymaga od uczniów wykonywania wielu prac plastycznych. Szczególnie ważna jest wyprawka do klasy I szkoły podstawowej, bo wtedy rodzice kupują produkty do szkoły po raz pierwszy, w kolejnych latach tylko uzupełniając wyposażenie plecaka swojego dziecka między innymi o przybory geometryczne wymagane w starszych klasach. Odkąd pojawiła się wyprawka do szkoły 300+ rodzice mogą pozwolić sobie na zakup produktów lepszej jakości, co bezpośrednio przekłada się na chęć używania przyborów szkolnych przez dzieci.

Wyprawka dla dziecka do szkoły to między innymi różnego rodzaju kredki. Mogą to być zwykłe drewniane kredki, ale my polecamy kredki o trójkątnym przekroju oraz grube kredki typu jumbo dla najmłodszych dzieci. Trójkątne, grube kredki są łatwiejsze do trzymania i pomagają wyrobić prawidłowy chwyt, który jest ważny przy późniejszej nauce pisania.

Kiedyś wszyscy kupowali Bambino, ale teraz na rynku jest wiele innych propozycji, dzięki którym powstanie wyprawka do szkoły dla chłopca lub wyprawka do szkoły dla dziewczynki z kredkami ozdobionymi zabawnymi postaciami potworków, lub grafikami, które przypominają różne gatunki zwierząt i ptaków.

Kredki Animals z kolorowymi nadrukami

Warto zwrócić uwagę na kredki, które się nie łamią, a przez to dłużej służą naszemu dziecku tak jak wykonane z żywicy syntetycznej kredki Strong Maped. Dobrym pomysłem są kredki ścieralne, które pozwalają skorygować błędy powstające podczas kolorowania, ale również podczas uzupełniania ćwiczeń polegających na zaznaczaniu lub wypełnianiu konkretnych elementów kolorem.

Taka kredka działa jak ołówek, czyli można ją usunąć, stosując gumkę, która jest kolejnym niezbędnym produktem w wyposażeniu ucznia. Wybór gumek do ścierania jest przeogromny, warto wybierać te, które podobają się dziecku, ale jednocześnie są dobre jakościowo i ładnie wymazują błędne fragmenty rysunku lub napisu. Skoro drewniane kredki to potrzebne są również temperówki, tutaj ma znaczenie ostrze, które nie będzie strzępić kredki i powodować pękania grafitu. W zależności od upodobań można wybrać proste temperówki z pojemniczkiem lub zabawną temperówkę w kształcie zwierzątka.

Lista rzeczy do szkoły może zawierać również kredki świecowe, pastele olejne lub nawet kredki akwarelowe. Pamiętajcie, że wyprawka do szkoły dla pierwszoklasisty to grube, trójkątne kredki, te cieńsze lepiej wybierać kompletując wyposażenie dla starszych dzieci, biorąc pod uwagę ich umiejętności i upodobania.

Kredki świecowe

Wyprawka do szkoły dla drugoklasisty to między innymi piórnik uzupełniony flamastrami, wszyscy wiemy, że dzieci lubią intensywne kolory. Doskonałym pomysłem jest produkt, który z dwóch stron posiada końcówki o różnej grubości pisania. Albo flamastry dwustronne, dzięki którym nasz uczeń ma do dyspozycji większą ilość kolorów, ale mniej zajętego miejsca w piórniku i lżejszy plecak.

Flamastry dwustronne, dwukolorowe Duo

Wyprawka do 2 klasy szkoły podstawowej może zawierać zapas cieńszych ołówków do pisania, dla pierwszaków rozpoczynających naukę pisania polecamy grubsze ołówki ze względu na łatwiejsze trzymanie.

Wyprawka do szkoły klasa 3, klasa 4 i wyższe to już pierwsze zakreślacze służące teraz bardziej do zaznaczania tekstu w zeszycie oraz do jego ozdabiania pastelowymi lub neonowymi kolorami, również w wersji kieszonkowej.

Dopiero w szkole średniej zakreślacze są wykorzystywane do zaznaczania tekstu w książkach, w młodszych klasach można używać zakładek papierowych lub foliowych, które można łatwo odkleić z krawędzi stron przed oddaniem książki do szkoły.

Zakładki zakończone zwierzątkami 

Lista rzeczy do szkoły dla czwartoklasisty i starszych uczniów powinna zawierać przybory geometryczne takie jak ekierka, linijka, cyrkiel, a potem również kątomierz. Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasze dziecko będzie potrzebować ich na lekcjach, możecie zapytać o to na pierwszym zebraniu. Jeśli chodzi o cyrkle, polecamy te z blokadą ramion, ułatwiają kreślenie kół. Niezależnie od tego, jaki cyrkiel wybierzecie, powinien być trwały, z metalowymi ramionami i ostrą igłą. Najbardziej popularne w szkole przybory geometryczne to linijki, dobrze jest wybierać te elastyczne, odporne na złamanie i z dobrze widoczną skalą z dużymi cyframi. Do plecaka lepiej wrzucić linijki z dobrej jakości nadrukiem, inaczej skala szybko zniknie, a linijka będzie mogła służyć tylko do podkreślania.

Ważnym elementem wyposażenia ucznia są także nożyczki, zarówno te zwykłe, jak i ze specjalnymi wzorami. Czy wiecie, że bezpieczne nożyczki do przedszkola, to te wykonane nie z metalu, ale z plastiku? Nie tną włosów, skóry, a co najważniejsze nie przewodzą prądu. Wyprawka dla przedszkolaka może również zawierać nożyczki z odbojnikiem, który pomaga otwierać ostrza i ułatwia naukę cięcia nożyczkami.

Wyprawka dla 6-latka do szkoły to nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami, zazwyczaj o długości 13 cm. Im starsze dziecko, tym większe nożyczki więc wyprawka do szkoły klasa 7 to już nożyczki z ostrzem 16 lub 17 cm.

Wbrew pozorom nasze dzieci w ciągu całego roku szkolnego bardzo często będą korzystać z tego typu przyborów, ponieważ wymagają tego zadania i prace zadawane przez nauczycieli, ale książki i przybory szkolne do plecaka to nie wszystko, bo podczas przygotowań do szkoły, warto także od razu kupić bidon i pudełko na lunch. Niektóre dzieci jedzą w szkole obiad, ale jeśli przed lekcjami lub po lekcjach idą do świetlicy, to warto zadbać, aby miały ze sobą dodatkową kanapkę lub przekąskę. Im więcej czasu spędza nasz uczeń poza domem, tym większe powinno być pudełko lunchowe, najlepiej, gdy zawiera dodatkowe pojemniki lub przegródki, które ułatwią zapakowanie różnorodnego posiłku. Małe pudełeczko starczy na drobną, zdrową przekąskę również na krótkie wyjście poza dom. A bidon dostarczy niezbędnego zapasu wody, szczególnie w szkołach, w których nie ma zamontowanych dozowników wody. To ważne, bo czy wiecie, że nasze zdolności intelektualne spadają, gdy organizm staje się odwodniony? Dlatego pamiętajcie, że wyprawka do szkoły podstawowej powinna zawierać również takie akcesoria. Niezależne nastolatki to już zupełnie inny temat, one decydują już same o zawartości swojego plecaka.

Czy wiecie już trochę, co kupić do szkoły? Jeśli macie szczegółowe pytania na temat naszych produktów, piszcie na nasz adres mailowy, postaramy się pomóc.

Udanych zakupów szkolnych!

Ula z esprado.pl