Nie tylko karteczki samoprzylepne - poznaj Stick’n

 

Karteczki i notesy samoprzylepne najczęściej kojarzą się z pisaniem w pośpiechu list zakupów albo zostawiania „przypominajek” w różnych zakamarkach domu. Ich potencjał jest jednak znacznie większy, o czym marka Stick’n, przodownik w świecie produktów samoprzylepnych, przekonuje od lat.

Do czego mogą przydać się karteczki samoprzylepne?

Wszyscy, którzy chodzą do szkoły lub pracy wiedzą, jak duże znaczenie ma dobra organizacja. Planery, kalendarze, notatniki czy aplikacje typu Sticky Notes bardzo w tym pomagają, jednak czasem do szybkiego utrwalenia myśli potrzeba czegoś mniejszego, lżejszego i poręczniejszego. I wtedy, wcale nie całe na biało, ale na kolorowo, wchodzą karteczki samoprzylepne! 

Kolorowe, samoprzylepne kwadraciki można przykleić wszędzie: na krawędź biurka, ekran komputera, drzwiczki lodówki, okno, lustro i oczywiście we wnętrzu zeszytu. Przypomną o tym, żeby nie spóźnić się na wizytę u lekarza i zadzwonić do koleżanki na urodziny, o dodatkowym treningu w szkole baletowej albo wycieczce szkolnej, a nawet o tym, że w piątek na plastykę potrzebna będzie bibuła. Przyczepione w miejscach „strategicznych” zapalą w głowie lampkę, kiedy pamięć o obowiązkach nieco przygaśnie.

Stickn

 

Metoda przyklejania przypomnień na karteczkach w różnych częściach domu sprawdza się świetnie nie tylko w nadążaniu za codziennymi obowiązkami, ale też w nauce języków. Wiele osób zastanawia się, jak nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. Zapamiętywanie słówek to kluczowy (i najtrudniejszy!) element w sprawnym posługiwaniu się nowym językiem. Wypisywanie kłopotliwych wyrażeń na karteczkach-naklejkach i umieszczanie ich w pokoju, łazience, na lustrach i na ścianach sprawia, że natykamy się na nie kilka razy dziennie, przez co znacznie szybciej się z nimi oswajamy.

 

Jak robić notatki na studiach?

Zapamiętywanie przez przepisywanie to technika stara jak świat, a właściwie stara jak szkolnictwo. Jednego możemy być pewne – bez względu na nowoczesne technologie i innowacyjne metody szybkiej nauki, robienie notatek nigdy nie wyjdzie z mody. Co więcej, w ostatnim czasie spędzanie czasu na przygotowywaniu zapisków jest w trendach! 

Hitem ostatnich lat są bullet journale i plannery, w których można zapisywać motywacyjne cytaty, odhaczać punkty z „to do list”, formułować cele i podsumowywać osiągnięcia. W internecie roi się od pomysłów na ich prowadzenie i ozdabianie. Estetyka gra tutaj bowiem bardzo ważną rolę. Do nadania zeszytom indywidualnego charakteru i pięknego wyglądu świetnie nadają się samoprzylepne zakładki i karteczki w kształcie słodkich zwierzątek. Marzenia i cele od razu będą bardziej rzeczywiste, kiedy zostaną zapisane na płetwie złotej rybki albo grzbiecie jednorożca!

 

Stickn

Do nauki przydadzą się nie tylko kolorowe, ale też przezroczyste karteczki samoprzylepne. W przedmiotach ścisłych, szczególnie biologii czy chemii, sporo jest modeli, których elementy trzeba wykuć na blachę. Studenci od pokoleń łamią sobie głowę, jak się uczyć tych skomplikowanych rzeczy. Proponujemy ułatwić sobie sprawę, korzystając z notesu-kalki. Transparentną naklejkę można przylepić do strony w podręczniku, odrysować każdy, nawet najbardziej złożony obrazek, a następnie wkleić gotowy obrazek do zeszytu z notatkami. 

Dobre notatki zwykle opierają się na książkach. Nie sposób jednak przepisać wszystkiego, dlatego czasem konieczne jest użycie skrótu myślowego albo wykropkowanie części zdania… tylko kto potem pamięta, o co chodziło? Warto zaopatrzyć się w samoprzylepne zakładki indeksujące, które można opisać i zaznaczyć ważne fragmenty podręczników.

Stickn

 

Niezwykłe karteczki samoprzylepne

Oprócz niezwykłej funkcjonalności, produkty marki Stick’n zasługują na uwagę również przez wysoką jakość, którą wyróżniają się na tle innych akcesoriów samoprzylepnych.

ZERO WASTE 

Poruszając się po świecie wyrobów papierniczych, trudno poruszać temat ekologii. W każdym plecaku znajdziemy zeszyty i podręczniki, szuflady w pokojach przedszkolaków po brzegi wypełnione są czystymi kartkami do rysowania i kolorowankami, a biurka pracowników firm uginają się pod ciężarem papierkowej roboty. I chociaż wiele rzeczy można już przenieść do online’u, niektóre kwestie muszą pozostać analogowe. Warto postawić na produkty wielorazowego użytku, które ograniczają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.  

WYDAJNOŚĆ

Produkty Stick’n pokryte są mocnym klejem, dzięki czemu karteczki, zakładki czy kolorowanki można przeklejać w różne miejsca i czerpać z nich korzyści bez konieczności sięgania po kolejny egzemplarz. Dzięki tej możliwości produkty Stick’n są bardzo wydajne. Na ich długowieczność wpływa też fakt, że klej rozprowadzony jest równomiernie, przez co karteczki trzymają się bardzo dobrze nawet w rogach. Dzięki temu nie musimy zbierać fruwających po domu skrawków papieru i możemy mieć pewność, że notatka pozostanie tam, gdzie ją zostawiliśmy.

BRAK ŚLADÓW

Zespół Stick’n tworzy swoje produkty, aby ułatwiać ludziom życie. Zadbali więc o to, aby nie dokładać im trudności w postaci sprzątania. Mimo pokrycia mocnym klejem, karteczki nie pozostawiają śladów. Śmiało można przylepić je do ściany, ekranu laptopa czy do szyby, bez obaw o smugi, resztki kleju czy odbarwienia. 

 

Taśma dwustronna zabawką dla dzieci? Samoprzylepne kolorowanki

System samoprzylepnych akcesoriów nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych, którzy na wesołych karteczkach zapisują poważne notatki. Dzieciaki również mogą korzystać z tej świetnej funkcjonalności. Z myślą o nich Stick’n wypuścił samoprzylepne kolorowanki i zeszyty kreatywne z naklejkami. 

Stickn

Z kolorowankami samoprzylepnymi w rolce dziecko może stać się nie tylko rysownikiem, ale też projektantem własnego pokoju. Gotowe rysunki można przykleić do ścian i mebli jak plakaty, nadając wnętrzu indywidualny charakter. Świetnie nadaje się do zabaw w grupie – wystarczy rozwinąć rolkę, aby zrobić miejsce dla każdego, kto tylko trzyma kredkę w gotowości! Pokryty klejem spód można przytwierdzić do stołu lub podłogi, dzięki czemu szablon nie przesuwa się, nie zwija i nie odjeżdża pod naciskiem flamastrów. 

Stickn

Stickn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawą formą zabawy są też zeszyty kreatywne, w których maluch projektuje garderobę na wszystkie pory roku. Wyklejanki dla dzieci są też świetnym ćwiczeniem na poprawę sprawności manualnej maluchów. Odrywanie naklejek i przyklejanie ich w konkretnych miejscach buduje świadomość ruchu i usprawnia koordynację. O tym pisaliśmy więcej w innym poście. 

Nauka i zabawa przenikają się w produktach Stick’n. Do ładnych notatek, edukacyjnych kolorowanek i funkcjonalnych bullet journali trzeba dodać samoprzylepne cyferki i literki do nauki pisania i podstawowych działań matematycznych. Kolorowe nalepki są dla dzieciaków zdecydowanie atrakcyjniejszą alternatywą niż tablica i kreda.  

Polecane produkty

Zwierzęta kolorowanka samoprzylepna w rolce 3,5 m

Zwierzęta kolorowanka samoprzylepna w rolce 3,5 m

Bardzo długa, samoprzylepna kolorowanka zwierzątka, która nie ucieka dziecku przy kolorowaniu. Perforacja pomaga podzielić rolkę na dzięki c...
Przezroczysty notes samoprzylepny kalka do odrysowywania 76 x 76 mm

Przezroczysty notes samoprzylepny kalka do odrysowywania 76 x 76 mm

Przezroczyste karteczki idealne do odrysowywania małych rysunków i robienia krótkich notatek.
Samoprzylepne litery do nauki alfabetu i pisania

Samoprzylepne litery do nauki alfabetu i pisania

Uczą i bawią jednocześnie oraz umożliwiają łatwe korekty dzięki możliwości wielokrotnego odklejania i przyklejania
Mała Projektantka Mody Wiosna - kolorowanka w rolce

Mała Projektantka Mody Wiosna - kolorowanka w rolce

3 kroki do zaprojektowania stroju - pokoloruj, wytnij, naklej
Mała Projektantka Mody Stroje Miejskie - zeszyt kreatywny

Mała Projektantka Mody Stroje Miejskie - zeszyt kreatywny

Zapraszamy do kreatywnej zabawy w projektowanie eleganckich strojów.
Dinozaury - zeszyt z kalką do kreatywnej zabawy

Dinozaury - zeszyt z kalką do kreatywnej zabawy

Zeszyt Dinozaury zawiera strony z szablonami dinozaurów i transparentną, samoprzylepną kalką do ich odrysowywania i kolorowania...

Polecane artykuły

Rozwój przez zabawę dla maluchów

Rozwój przez zabawę dla maluchów
Zabawy dla dwulatków i trzylatków to bardzo poważne sprawy, dlatego traktujcie je zawsze jako ważne ćwiczenia wspierające rozwój dziecka. Polecamy wycinanie, wydzieranie, naklejanie i malowanie. Więcej

Jak pozytywne emocje wpływają na rozwój dziecka?

Jak pozytywne emocje wpływają na rozwój dziecka?
Na rozwój dziecka i jego chęci do nauki wpływają nie tylko regularne ćwiczenia i godziny spędzone w książkach. Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu opowiadamy o tym, jak ważne w życiu maluchów są pozytywne emocje.  Więcej

Bezpieczne produkty dla najmłodszych dzieci

Bezpieczne produkty dla najmłodszych dzieci
Warto zdobywać wiedzę na temat produktów dla małych dzieci, żeby świadomie wybierać, to co dla nich najlepsze i najbezpieczniejsze. Szczególnie dotyczy to nożyczek dla najmłodszych dzieci. Więcej