Prezent dla 4 latka

14-12-2021

Prezenty dla czterolatka

Dzieci uwielbiają otrzymywać upominki, szczególnie ładnie zapakowane, bo już sam proces otwierania pudełka sprawia mnóstwo radości i jest niezwykle ekscytujące. Podczas wybierania prezentu dla dziecka warto mieć na uwadze przede wszystkim jego wiek. Nie bez znaczenia są także jego osobiste preferencje i zainteresowania. Oczywiście nie brakuje uniwersalnych prezentów, które nadają się praktycznie dla każdego, niezależnie od okazji. W przypadku czterolatków warto postawić na praktyczne upominki, wspierające ich rozwój, oddziałujące korzystnie na sferę psychofizyczną. Zamiast kolejnej lalki lub pluszaka zdecydowanie lepiej sprawdzi się kreatywna zabawka. Zresztą zobaczcie sami, jakie mamy pomysły na prezenty!

Pomysły na sprawdzone prezenty dla 4 latka

Obecnie na przyjęciach weselnych bardzo popularną atrakcją jest fotobudka, w której można robić zabawne zdjęcia przy użyciu rozmaitych gadżetów. Nie trzeba jednak czekać na otrzymanie zaproszenia na imprezę, wystarczy wyposażyć się w Zestaw kreatywny — fotogadżety z mozaiką. Będzie to wspaniały pomysł na prezent dla czterolatka. W zestawie znajdują się plansze z kolorowymi naklejkami, arkusze ze wzorami do wyklejania, drewniane uchwyty w postaci patyczków i komplet dwustronnych naklejek. Już samo tworzenie gadżetów sprawia mnóstwo radości i satysfakcji z własnego dzieła, a kolejną atrakcją będzie pozowanie do zdjęć przy ich wykorzystaniu. Taki prezent dla 4 latki będzie świetną okazją do wspólnej zabawy, w której weźmie udział cała rodzina.

Zestaw fotogadzety różne elelentyElement zestawu fotogadzety ozdobiony mozaiką

Wspaniałym upominkiem dla każdego dziecka są puzzle, wystarczy dobrać je do wieku dziecka. Informacje o przedziale wiekowym znajdują się zawsze na opakowaniu produktu. Puzzle nie mogą być zbyt skomplikowane ani za łatwe, bo staną się bezużyteczne lub szybko się znudzą. Ciekawą opcją będzie Zestaw kreatywny puzzle z 55 elementami do pokolorowania, to kolejny świetny prezent dla czterolatki, a jednocześnie pomysł na prezent do 40 zł. Produkt ten wyróżnia się na tle pozostałych zestawów puzzli tym, że dziecko może własnoręcznie przyozdobić elementy. Ma aż kilkadziesiąt puzzli do pokolorowania, w zestawie znajdują się już kolorowe flamastry. Tak naprawdę, jest to zabawka 2w1, czyli puzzle i kolorowanka w jednym. Można stworzyć niepowtarzalne wzory, zgodnie z preferencjami. Taki kreatywny zestaw puzzli sprawdzi się do zabawy zarówno w pojedynkę, jak i we dwoje lub w szerszym gronie rówieśników.

Zestaw kreatywny puzzleKolorowanie elementu układanki

Jaki będzie odpowiedni prezent dla 4 latka?

Jeśli ktoś nie wie, co sprezentować czteroletniemu dziecku, to z pomocą przychodzi Tablica magnetyczna z markerami suchościeralnymi, która wspomaga naukę pisania i liczenia. Będzie to świetna opcja dla małego artysty, ale nie tylko. Tablica magnetyczna ma szerokie zastosowanie, można na niej pisać, rysować, przyczepiać magnesy. W zestawie znajdują się poza tablicą ścieralne markery, ściereczka i magnesy. Dziecko będzie zachwycone takim upominkiem. Tablica wielokrotnego użytku, można pisać po niej wszystko, co przyjdzie na myśl i w każdej chwili ją wytrzeć… a potem zacząć zabawę od nowa!

Tablica suchościeralna z magnesami wszystkie elementyZabawa z tablicą suchościeralną i magnesami

Kolejną atrakcją dla czterolatka będzie Magiczny tablet znikopis, zdecydowanie lepsza alternatywa dla klasycznego urządzenia mobilnego. Warto zadbać o to, aby dziecko spędzało jak najmniej czasu przed ekranem telewizora, laptopa czy smartfona. Z pomocą przychodzi gadżet małego artysty, na którego ekranie można tworzyć przeróżne dzieła. Wystarczy nacisnąć guzik w celu wyczyszczenia ekranu, aby mieć wolne miejsce do tworzenia kolejnych rysunków. Jeśli chcesz, aby praca została zachowana dłużej, wykorzystaj funkcję zapisywania uruchamianą przełącznikiem z tyłu tabletu. To będzie wyjątkowy prezent na święta!

Tablet do rysowania i opakowanieRysowanie na tablecie

I kolejna propozycja dla osób zmęczonych elektronicznymi zabawkami: książeczka do samodzielnego tworzenia naklejek, czyli Bajka – zeszyt z kalką do kreatywnej zabawy. To jednocześnie pomysł na prezent do 30 zł. W zestawie znajdują się strony z szablonami bajkowych postaci i rekwizytów. Zadaniem dziecka jest odrysowanie ich konturów i pokolorowanie, co uczy precyzji i koncentracji, ćwiczy koordynację ruchową. Teraz wystarczy wyciąć gotową naklejkę nożyczkami i umieścić ją w odpowiednim miejscu na planszy z bajkową scenografią w książeczce. Własnoręcznie wykonane naklejki mogą też ozdobić rysunki, zeszyty, meble, a nawet ściany w pokoju dziecka. Można je z łatwością wielokrotnie odklejać i przenosić w kolejne miejsca – nie zostawiają śladów. Co powiesz na taki prezent dla czterolatka?

Książeczka do robienia naklejek

Pięć konkretnych podpowiedzi na niedrogie prezenty dla 4 czterolatka, czy wybierzecie coś z nich dla swoich najbliższych na prezenty na święta?

 

Pozdrawiam,

Ula z esprado.pl